۵ علت که باتری گوشی را زودتر خالی می کند

low battery

یکی از بزرگترین مشکلاتی که اکثر کاربران با آن رو به رو هستند ، مشکل زود خالی شدن شارژ باتری گوشی میباشد . خالی شدن ناگهانی شارژ باتری می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد . با رعایت کردن موارد زیر می توانید از خالی شدن سریع باتری کوشی خود جلوگیری کنید .

 

کار کردن با گوشی در هنگام شارژ:

متاسفانه یک عادت بسیار اشتباهی که بسیاری از کاربران آن را دارند ، عادت کار کردن با گوشی موبایل در حین شارژ شدن میباشد . بسیاری از افراد به دلیل زیادی استفاده از گوشی ، اجازه استراحت به گوشی را نمی دهند حتی در زمان شارژ . کار کردن با گوشی در زمان شارژ اگر به دفعات تکرار شود باعث ایجاد اختلال بین سیستم نرم افزاری و سخت افزاری گوشی خواهد شد . این اختلال بدین معناست که سیستم نرم افزاری گوشی نمی تواند میزان دقیق باتری را تشخیص دهد و همین امر باعث خالی شدن ناگهانی شارژ باتری می شود .

 

 

جدا کردن و متصل کردن شارژر در زمان شارژ:

یکی از دلایل اصلی کاهش عمر باتری گوشی و خالی شدن سریع شارژ باتری موبایل ، جدا کردن و متصل کردن پیوسته شارژر در زمان شارژ میباشد . بسیاری از افراد در هنگام شارژ برای استفاده از گوشی ، گوشی خود را از شارژ جدا می کنند و بعد از اتمام کار خود دوباره شارژر را متصل می کنند . اگر این فرآیند به دفعات تکرار شود می تواند باعث باد کردن باتری شما شود . یکی از دلایل زود خالی شدن باتری گوشی ، باد کردن باتری میباشد .

 

 

استفاده از شارژر تقلبی برای شارژ گوشی:

هر باتری دارای یک شدت جریان ورودی و یک شدت جریان خروجی میباشد که باید شارژر مورد استفاده بتواند انرژی را برابر با شدت جریان ورودی باتری به آن تحویل بدهد . متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل اینکه هزینه کمتری برای خرید شارژر انجام دهند به سراغ شارژر های تقلبی می روند . شارژر های تقلبی بدلیل وجود مواد بی کیفیت در ساخت آنها نمی توانند به درستی انرژی را منتقل کنند .

یکی از موارد بسیار مهمی که وجود دارد این است که باید انرژی بصورت یکنواخت وارد باتری شود ، این درحالی است که شارژر های تقلبی بدلیل استفاده مواد بی کیفیت ، علاوه بر اینکه نمی توانند انرژی را با شدت جریان ورودی باتری به باتری تحویل دهند ، نمی توانند انرژی را هم بصورت یکنواخت وارد باتری کنند . استفاده از شارژر های تقلبی در دراز مدت می تواند باعث باد کردن باتری شود . باد کردن باتری هم عامل اصلی خالی شدن ناگهانی باتری گوشی میباشد .

 

 

استفاده از نرم افزارهای مخرب:

یکی دیگر از عوامل اصلی که باعث کاهش سریع شارژ باتری گوشی می شود ، وجود نرم افزار های مخرب در گوشی میباشد . بسیاری از نرم افزار ها با عنوان های آنتی ویروس ، مدیریت باتری ، فایل منیجر و … عملکرد ویروسی دارند . باید به این نکته توجه داشت که نباید هر اپلیکیشنی را روی موبایل خود نصب کنید . بسیاری از اپ ها دارای عملکرد ویروسی هستند و همین که روی گوشی نصب می شوند و مجوزهای لازم را از سمت شما دریافت می کنند باعث ایجاد اختلال در سیستم می شوند .
برای نصب اپلیکیشن های معتبر حتما از مارکت های معتبر استفاده کنید و از دانلود اپلیکیشن از طریق اینترنت و سایت ها جدا خودداری نمایید .

 

 

کالیبره نکردن باتری موبایل:

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری از کاربران مرتکب می شوند ، بی اهمیت بودن به کالیبره کردن باتری میباشد . در اصطلاح به عمل کالیبره کردن ، راه اندازی مجدد باتری گوشی می گویند .  حتما هر ماه باتری موبایل خود را کالیبره کنید . کالیبره کردن باتری فواید بسیاری دارد :

• خالی کردن شارژ کاذب
• راه اندازی مجدد باتری
• جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی گوشی
• جلوگیری از خالی شدن سریع باتری گوشی
• بهبود عملکرد باتری
• افزایش عمر باتری موبایل
• و …
اگر به تمامی نکات گفته شده عمل کنید ، برای همیشه دیگر با مشکل خالی شدن سریع باتری گوشی مواجه نخواهید شد .

 

 

منبع : آی تی رسان