کشنده برقی ای اکتروس مرسدس مدل LongHaul

کشنده برقی

کشنده برقی eActros LongHaul برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ معرفی شد، اکنون شرکت مرسدس بنز تراکس از نمونه اولیه این کشنده برقی پرده برداری کرده است، این کشنده الکتریکی با قابلیت حمل و نقل بار سنگین برای طی مسافت های طولانی طراحی شده و برای اولین بار در IAA Transportation 2022 در هانوفر آلمان به نمایش گذاشته شده است.

 

همانطور که قبلاً مشاهده شد، در بخش طراحی بدنه کشنده برقی مرسدس eActros LongHaul دارای خطوط سایه روشن و نوارهای نور LED در جلو است. با این حال شرکت مرسدس عنوان کرده است که این مدل هنوز نسخه اولیه است و امکان وجود دارد که خودروی تولیدی تفاوت‌هایی داشته باشد.

 

کشنده برقی

 

با این حال، موضوع مهم، عملکرد این کامیون برقی مرسدس اکتروس است. نسخه پایه کامیون برقی مرسدن ای-اکتروس با ظرفیت باتری تا ۶۰۰ کیلووات ساعت، بردی بیش از ۵۰۰ کیلومتر (۳۱۱ مایل) در هر بار شارژ عرضه خواهد شد. شرکت مرسدس می گوید با وجود باتری‌های بزرگ و به لطف ایستگاه های شارژ مگاواتی ویژه ای که در حال آزمایش هستند، رانندگان می‌توانند کامیون‌های خود را از ۲۰ به ۸۰ درصد در ۳۰ دقیقه شارژ کنند.

 

با این حال، برخلاف یک کشنده معمولی، کشنده eActros مجبور نیست همه این کارها را به تنهایی انجام دهد. شرکت مرسدس می‌گوید که شرکت‌هایی مانند Trailer Dynamics و Krone در حال توسعه محصول eTrailer هستند. این تریلرها با باتری های داخلی و محورهای برقی خود می‌توانند برد eActros را بیش از پیش افزایش دهند. مرسدس تخمین می زند که کامیون در چنین پیکربندی می‌تواند بیش از ۸۰۰ کیلومتر (۴۹۷ مایل) را در هر شارژ طی کند.

کشنده برقی

از سوی دیگر، مرسدس می‌گوید که با جدیت برروی یک کامیون کار می‌کند که کشنده و تریلر را در یک واحد ترکیب می‌کند. صرف نظر از این، باتری ها دارای ترکیب شیمیایی آهن لیتیوم فسفات هستند تا اطمینان حاصل شود که عمر طولانی و انرژی قابل استفاده بیشتری دارند. در حقیقت این کامیون برای ۱۰ سال دوام و بیش از ۱.۲ میلیون کیلومتر (۷۴۵۶۴۵ مایل) طراحی شده است، درست مانند کامیون‌های معمولی.

 

برای نیروی محرکه، این کامیون از نسل جدیدی از محور الکترونیکی استفاده خواهد کرد که قادر به تولید ۵۳۶ اسب بخار (۴۰۰ کیلووات/۵۴۴ اسب بخار) به طور مداوم است. با این حال، می تواند به صورت لحظه‌ای و انفجاری اسب بخار ۸۰۵ (۶۰۰ کیلووات/۸۱۶ اسب بخار) تولید کند.

 

کشنده برقی

 

کشنده eActros اولین کامیون تمام الکتریکی خواهد بود که در کارخانه مرسدس بنز Trucks Wörth ساخته می شود، جایی که در مدل های معمولی غیربرقی نیز ساخته می‌شود. تولید کشنده eActros در سال ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد.

کشنده برقی

 

 

 

منبع : خودرو بانک

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.