کرونا تأثیر مثبتی بر استقبال مردم از نشر دیجیتال گذاشت

نشر دیجیتال

پور ابوالقاسم مدیر کمیته نشر دیجیتال  گفت:

کرونا تأثیر مثبتی بر رونق نشر دیجیتال در دو سال گذشته داشته است و با توجه به گران شدن کاغذ، استقبال مردم از استفاده از آن بیشتر شد. نشر دیجیتال شامل پلتفرم‌ها و نرم‌افزار‌های برخط می‌شود. این روزها بسیاری از علاقه مندان به کتاب، از کتاب های صوتی در حین رانندگی و هر فعالیت دیگری استفاده می کنند که آن هم در حوزه نشر دیجیتال قرار دارد.

نشر دیجیتال

 

سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران با ۲۹ راهرو در بخش مسقف مصلی تهران میزبان علاقه‌مندان کتاب است. از این ۲۹ راهرو یک راهرو به ناشران دیجیتال اختصاص پیدا کرده است. در کل، ۲۳۰۰ ناشر دیجیتال حقوقی و ۱۶۰۰ ناشر دیجیتال حقیقی داریم.

کرونا و تاثیر آن بر نشر دیجیتال

به گفته پور ابوالقاسم، این نوع از نشر در نمایشگاه کتاب امسال در چند حوزه حضور دارد؛ کتب آموزشی یا پلتفرم‌های آموزشی و دانشگاهی، کودک و نوجوان، رمان و ادبیات داستانی و بخش عمومی که شامل بسیاری از کتاب‌ها و پلتفرم‌ها می‌شود.

 

او درباره مجوز فعالیت ناشران عمومی می‌گوید:

امکان فعالیت ناشران عمومی در نشر دیجیتال هم فراهم است، اما اکثر ناشران عمومی خواستار این نوع فعالیت نیستند. گرچه می‌توانند در بخش مجازی نمایشگاه کتاب، کتابشان را بفروشند و ناشران عمومی در بخش پلتفرم‌های دیجیتال کتاب فعال هستند. به گفته پور ابوالقاسم در نمایشگاه‌های کتاب دنیا نظیر فرانکفورت از این نشر استقبال زیادی می‌شود.

کرونا و تاثیر آن بر نشر دیجیتال

او درباره تفاوت نسل ها در انتخاب و خرید کتاب چاپی و دیجیتال می گوید:

طیف جدید و جوان معمولاً از این نوع نشر استقبال می‌کنند، اما نسل قدیمی‌تر کتاب و لذت ورق زدن برایشان مهم‌تر است. طیفی که برایشان ماهیت کتاب مهم است وارد این حوزه شده اند.

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.