چربی شکمی را با چند ترفند ساده به سرعت بسوزانید

چربی شکمی
چربی شکمی عارضه ای است که بسیاری از افراد را آزار می دهد.در این گزارش به شما راهکار هایی را معرفی می کنیم تا از شر چربی های شکمی رها شوید.

از گذشته روش هایی برای خلاص شدن از شر چربی های شکمی با گیاهان دارویی و سایر دستور العمل‌ها وجود داشته است، اما فرد باید علاوه بر تمرینات ورزشی مناسب، از یک رژیم غذایی سالم نیز پیروی کند. در ادامه نکاتی که به شما در مورد چگونگی خلاص شدن از شر چربی شکمی برای همیشه کمک می‌کند بیان شده است:

 

مصرف فیبر محلول خود را افزایش دهید

خوردن فیبر‌های محلول به کند شدن حرکت غذا از طریق سیستم گوارش کمک می‌کند، زیرا آب را جذب کرده و ماده ای ژله ای تشکیل می‌دهد. همچنین این روش به افزایش احساس سیری کمک می‌کند که راهی برای خلاص شدن از شر چربی‌های شکم و کاهش وزن است. فیبر‌های محلول می‌توانند به کاهش کالری دریافتی فرد از غذا کمک کنند. دانه‌های کتان، آووکادو، حبوبات و زغال اخته سیاه منبع خوبی از فیبر محلول هستند.

 

 

چربی شکمی

 

 

از خوردن چربی‌های ترانس خودداری کنید

چربی‌های ترانس از هیدروژنه کردن چربی‌های غیراشباع ساخته می‌شوند و در کره گیاهی و بسیاری از غذا‌های کنسرو شده یافت می‌شوند. بنابراین افرادی که می‌خواهند از شر چربی شکمی خلاص شوند، ارزش دارد که برچسب مواد غذایی را برای هر چیزی که می‌خواهند بخرند، بررسی کنند و در صورت بالا بودت چربی ترانس از مصرف آن محصول اجتناب کنند. غذا‌های حاوی این چربی‌ها با افزایش خطر ابتلا به انواع عفونت ها، بیماری‌های قلبی، مقاومت به انسولین و افزایش چربی شکم مرتبط است.

 

مصرف پروتئین خود را افزایش دهید

افزایش دریافت پروتئین یکی از راه‌های از بین بردن چربی شکمی بعد از زایمان است، زیرا خوردن پروتئین به افزایش ترشح هورمون سیری و کاهش اشتها کمک می‌کند، در نتیجه میزان غذای مصرفی را کاهش می‌دهد. افرادی که از پروتئین بیشتری در رژیم غذایی خود استفاده می کنند نسبت به افرادی که اینگونه عمل نمی کنند، چربی کمتری در ناحیه شکم دارند. پروتئین سرعت متابولیسم انرژی را در بدن افزایش می‌دهد و در هنگام پیروی از رژیم غذایی برای کاهش وزن، توده عضلانی فرد را بیشتر حفظ می‌کند.

 

استرس را از خود دور کنید

یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای از بین بردن چربی‌های شکم، انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های لذت‌بخش مانند یوگا و مدیتیشن است. اینگونه فعالیت ها به کاهش استرس که منجر به تجمع چربی در ناحیه شکم می‌شود، کمک می‌کند. هورمون کورتیزول از غدد فوق کلیوی ترشح می شود و افزایش سطح این هورمون در خون با افزایش اشتها و ذخیره چربی در بدن، به خصوص در ناحیه شکم، رابطه مستقیمی دارد.

 

کاهش مصرف قند‌ها

بسیاری از غذا‌ها حاوی فروکتوز هستند. مصرف بیش از حد فروکتوز با بسیاری از بیماری‌های مزمن مانند دیابت نوع ۲، بیماری قلبی، چاقی و افزایش تجمع چربی در ناحیه شکم مرتبط است.

 

ورزش هوازی انجام دهید

ورزش هوازی یکی از مهمترین تمرینات برای خلاص شدن از شر شکم و ارتقاء سلامت کلی و سوزاندن کالری اضافی است.

 

 

چربی شکمی

 

 

انجام تمرینات مقاومتی

انجام ترکیبی از تمرینات مقاومتی مانند وزنه برداری علاوه بر تمرینات هوازی می‌تواند به کاهش سطح چربی شکمی کمک کند و باید به اهمیت بالای این تمرینات در حفظ توده عضلانی اشاره کرد.

 

به اندازه کافی خوابیدن

توصیه می‌شود ۶ ساعت یا کمی بیشتر در شب بخوابید و باید مراقب بود که خواب نیز به صورت عمیق و راحت باشد.

 

 

چربی شکمی

 

 

دلایل پیدایش چربی شکمی

نکات زیر شایع‌ترین علل چاقی و پیدایش چربی شکمی را توضیح می‌دهند:

 

نداشتن تغذیه مناسب:

غذا‌هایی که حاوی قند‌های افزوده و مصنوعی مانند کیک، آبنبات، نوشابه و آب میوه هستند، باعث افزایش وزن، کاهش متابولیسم و ​​کاهش توانایی بدن برای سوزاندن چربی و عدم مصرف پروتئین موجود در چربی در بدن می‌شود. خوردن منابع غذایی حاوی چربی‌های ترانس مانند فست فود، محصولات پخته شده مانند چیپس و کلوچه و … باعث عفونت‌هایی می‌شود که می‌تواند منجر به چاقی شود .

 

احساس تنش و استرس:

قرار گرفتن در شرایط خطرناک باعث ترشح هورمون کورتیزول در بدن می‌شود که بر روند متابولیسم تاثیر می‌گذارد. افراد معمولاً با احساس این حالت غذای بیشتری مصرف می‌کنند و این هورمون باعث می‌شود کم کم چربی اضافی در اطراف شکم ذخیره شود.

 

کمبود خواب:

طبق مطالعه‌ای که در مجله “Clinical Sleep Medicine” منتشر شده است، مشخص شد که افزایش وزن با کاهش مدت زمان خواب ارتباط مستقیم دارد و کمبود خواب یا کیفیت خواب یکی از دلایل تجمع چربی در ناحیه شکم است.

 

عوامل ژنتیکی:

برخی شواهد نشان داده اند که ممکن است در چاق بودن یا نبودن یک فرد عوامل ژنتیکی نیز نقش داشته باشند. محققان معتقدند که چاقی ممکن است رفتار، متابولیسم و ​​خطر ابتلا به بیماری‌های مرتبط با چاقی را افزایش دهد.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.