ویتامین D مانع حمله ویروس کرونا به بافت ریه و قلب می‌شود

خاصیت ویتامین

بررسی‌های جدید دانشمندان درباره نحوه حمله کروناویروس به بدن ، حاکی از آن است که ویتامین D مانع حمله اصلی ویروس کرونا به بافت ریه و قلب می‌شود. گروهی از دانشمندان در جدیدترین بررسی خود دریافتند که کرونا برای اتصال به سلول ، از طریق رسپتور آنژوتانسین اینورتد آنزیم استفاده می‌کند. در سلول‌های ریه و قلب به مقدار زیادی این رسپتور وجود دارد که به همین دلیل حملات اصلی ویروس کرونا به بافت ریه و قلب است.

 

تاثیر ویتامین D بر حملات ویروس کرونا

طبق بررسی‌های انجام شده این رسپتور در شرایط کمبود ویتامین D در بدن اوراکسپرس خواهد شد . یعنی اگر سطح ویتامین D در بدن در سطح استاندارد باشد، مواد حاد در حمله ویروس کرونا رخ نخواهد داد. با توجه به این که بیشتر بانوان در ایران با کمبود ویتامین D مواجه‌اند، بیشتر از سایر افراد به این ویروس مبتلا خواهند شد.

دانشمندان اعلام می‌کنند میزان مناسب ویتامین D در خون می‌بایست بیش از ۵۰ باشد. از این رو با توجه به این که در شرایط فعلی انجام تست آزمایشگاهی برای سنجش میزان این ویتامین مقدور نیست، پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از حمله‌ی حاد کروناویروس ، در دو تا سه ماه آینده هفته‌ای یک عدد ویتامین D با دوز ۵۰۰۰۰ واحد مصرف شود.

 

منبع : گجت نیوز

برگشت به بالا