نیسان ایکس تریل ۲۰۲۱ با موتور ۳ سیلندری معرفی شد!

نیسان

نیسان تصمیم دارد تا برای سال ۲۰۲۲، کراس‌اوور محبوب خود یعنی نیسان ایکس تریل (یا نیسان روگ) را به بازار عرضه کند. این خودرو با موتور ۱.۵ لیتری سه سیلندر توربوشارژر پا به عرصه رقابت می گذارد . این پیشرانه در مقایسه با موتور چهارسیلندر ۲.۵ لیتری، کارآمدتر و کوچکتر است و قطعاً راندمان بهتری نیز خواهد داشت.

 

موتور سه سیلندر، ۲۰۱ اسب بخار و ۳۰۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. در مقایسه با موتور ۲.۵ لیتری که ۱۸۱ اسب بخار قدرت و ۲۴۵ نیوتن متر گشتاور تولید می کرد، به ترتیب ۱۱ و ۲۴ درصد افزایش قدرت و گشتاور را نشان می‌دهد.

 

نیسان روگ

 

این موتور از فناوری VC-Turbo شرکت نیسان استفاده می‌کند.  عملکرد این فناوری به این گونه است که دسترسی به دو شیوه مختلف رانندگی را به واسطه تمرکز موتور بر بهبود عملکرد و کارایی پویا امکان‌پذیر می‌کند. این موتور دارای سیستم تزریق سوخت با فشار بالا و بالابر سوپاپ‌ بافت‌دار جدید است که اصطکاک را کاهش می‌دهد. همچنین سرسیلندر ریخته‌گری شده تحت فشار کم خلاء، و پوشش دیواره سیلندر آینه فولادی ضد زنگ از دیگر ویژگی‌های این موتور به شمار می‌روند.

 

نیسان ایکس تریل ۲۰۲۲ به همراه این موتور ۱.۵ لیتری و نسل جدید گیربکس ایکس ترونیک عرضه خواهد شد. این خودرو دارای یک سیستم پمپ روغن دوقلو جدید است که یک پمپ مکانیکی کوچک برای تعویض دنده آهسته و یک پمپ الکتریکی دوم برای شرایط رانندگی سخت را مورد استفاده قرار می‌دهد.

 

منبع : خودرو بانک

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.