نگاهی به مزدا ۳ مدل ۲۰۲۳ ژاپنی محبوب

مزدا 3 مدل 2023

مزدا ۳ مدل ۲۰۲۳ اخیراً در مکزیک رونمایی شد. این خودرو به موتور ۲.۵ لیتری Skyactiv-G مجهز است که قدرت آن به ۱۹۱ اسب بخار می‌رسد. قدرت موتور تنها حدود ۵ اسب بخار افزایش پیدا کرده است، اما کارایی آن به طور قابل‌ ملاحظه‌ای بیشتر شده است.

 

پیشرانه به‌کار رفته در مدل Mazda3 2023 با فناوری جدید در غیرفعال سازی سیلندرها بهبود یافته که موجب بهینه بودن مصرف سوخت در شرایط خاص می‌شود.

 

مزدا 3 مدل 2023

در حقیقت مزدا پیشرانه مزدا۳ جدید را بروزرسانی کرده و سیستم غیرفعال سازی سیلندر جدیدی را روی این خودرو پیاده سازی کرده است. همچنین این سیستم موجب کاهش مصرف سوخت در شرایط ویژه ای شده است. مزدا ۳ مدل ۲۰۲۳ در هر ۱۰۰ کیلومتر سیکل شهری/بزرگراه/ترکیبی به ترتیب ۸.۴/۶.۳/۷.۵ لیتر بنزین مصرف می کند.

 

مزدا همچنان نسخه محبوب کربن ادیشن مزدا۳ را با سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک به بازار عرضه می کند. اگر به دنبال نسخه مجهز به گیربکس شش دنده دستی هستید، مدل ۲.۵ S پریمیوم هاچبک نسخه مورد نظر شماست. اگر هم به دنبال قدرت بیشتر هستید، مزدا۳ توربو بهترین انتخاب شمناست. چراکه موتور ۲.۵ لیتری توربوشارژ مزدا۳ توربو قادر به تولید ۲۵۰ اسب بخار قدرت و ۴۳۳ نیوتن متر گشتاور با سوخت پریمیوم و ۲۲۷ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور با سوخت اکتان ۸۷ است. نسخه های توربو مزدا۳ صرفا با سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک به بازار عرضه می شوند.

 

مزدا 3 مدل 2023

 

قیمت مزدا۳ مدل ۲۰۲۳

قیمت مزدا۳ S سدان مدل ۲۰۲۳ در مدل پایه ۲۲ هزار و ۵۵۰ دلار است. همچنین قیمت نسخه Select Package همین مدل ۲۴ هزاردلار بوده و نسخه S Preferred 25 هزار و ۵۰۰ دلار است.  نسخه S کربن ادیشن جلو محرک نیز دارای قیمتی حدود ۲۷ هزار و ۲۰۰ دلار بوده و نسخه تمام چرخ محرک همین مدل قیمتی معادل ۲۸ هزار و ۶۰۰ دلار دارد.

 

قیمت نسخه هاچبک نسبت به نسخه سدان در تمامی این مدل ها ۱۰۰۰ دلار گرانتر است. قیمت مزدا ۳ توربو مدل ۲۰۲۳ نیز ۳۲ هزار و ۵۰۰ دلار اعلام شده که در نسخه پریمیوم پلاس این قیمت به ۳۵ هزار دلار می رسد.

 

 

 

منبع : خودرو بانک

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.