مضرات خوردن پوست ماهی ؛ لطفا پوست ماهی نخورید!!!

پوست ماهی را نخورید

پوست ماهی اولین محلی است که در معرض آلوده شدن قرار می‌گیرد و خوردن آن به دلیل وجود جیوه سلامتی افراد را در معرض خطر قرار می‌دهد. ماهی یکی از غذا‌های لذیذ و مورد پسند بسیاری از افراد و سرشار از اسید‌های چرب و ضروری امگا ۳، امگا ۶ و امگا ۹ است. از دیگر تاثیرات مفیدی که مصرف ماهی بر سلامت جسم دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* کاهش چین و چروک و خطوط پوستی و کمک به جوان سازی و حفظ شادابی پوست صورت و بدن
* تنظیم قند خون به خصوص در افراد دیابتی
* کمک به حفظ سلامت بینایی به علت وجود اسید چرب امگا ۳

لازم به ذکر است مصرف پوست ماهی به علت داشتن نیترات فراوان سبب بیماری‌هایی نظیر سرطان و سنگ کلیه می شود و برای سلامتی بسیار مضر است، زیرا این قسمت از ماهی ، اولین جایی است که در معرض آلوده شدن قرار می‌گیرد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم در زمان مصرف ماهی از میل کردن پوست آن خودداری کنید.

کوروش صمدپور متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: از مهمترین غذا‌هایی که توصیه می‌کنیم حتماً در برنامه هفتگی خود قرار دهید؛ مصرف ماهی است. ماهی به دلیل دارا بودن امگا ۳ نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی دارد و به عنوان یک ضد التهاب مناسب شناخته شده است.
ماهی ها به دلیل اینکه در مکان و آب های مختلفی پرورش داده می شوند ، نمیتوان اطمینان حاصل نمود که آب مورد استفاده آن ها سالم بوده ، در نتیجه  توصیه می شود قبل از خوردن ماهی  پوست آن جدا شود و مورد استفاده قرار نگیرد.

او بیان کرد: در صورت آلوده بودن آب و مکان پرورش، پوست و چربی‌های ماهی بعنوان محل تجمع بسیاری از آلودگی‌ها و حتی فلزات سنگین مانند جیوه محسوب می‌شوند؛ بنابراین بعد از تهیه ماهی و هنگام شستشو ، پوست و چربی‌های ماهی را دور بیندازید تا از به خطر انداختن سلامتی جلوگیری کنید. متاسفانه عادت غلط سرخ کردن و مصرف این قسمت از ماهی در بین مردم بسیار استفاده می‌شود ، که از نظر سلامتی و بهداشتی به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم.

تنها ماهی که امکان آلودگی پوست آن کمتر است می‌توان به ماهی ساردین اشاره کرد که با توجه به اندازه و نوع تغذیه این ماهی، خطر آلودگی کمتری دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

برگشت به بالا