فیات پاندا مدل ۲۰۲۱ معرفی شد

fiat panda 2021(3)

همزمان با جشن چهل سالگی مدل «پاندا» ، کمپانی فیات از نسخه ۲۰۲۱ این خودرو پرده برداشته ، که به روزرسانی های ظاهری جذابی در آن دیده می شود.

کمپانی فیات در حالی چهل سالگی این مدل موفق را جشن می گیرد ، که به این مناسبت نسخه اسپرت را به تریم های فیات پاندا اضافه کرده که جذابیت بیش تری نسبت به دیگر تریم های پاندا دارد. در این نسخه که در تصاویر هم می بینید ، رینگ های ۱۶ اینچی با شکلی خاص و با رنگ های قرمز و مشکی طراحی شده اند. به همراه این تریم کمپانی رنگ جدید نوک مدادی مات را با رنگ مشکی آپشنال سقف پیشنهاد می دهد. در قسمت بالای گلگیرها ، واژه اسپرت دیده می شود ؛ که این نسخه را از نمونه معمولی متمایز خواهد کرد.

fiat panda 2021(4)

در داخل هم تغییراتی دیده می شود ، مثلاً در نسخه اسپرت داشبورد به رنگ تیتانیومی طراحی شده و رودری ها تمام چرم است. سقف به رنگ مشکی درآمده و روکش چرم صندلی ها طوسی رنگ است. در فیات پاندا مدل ۲۰۲۱ یک صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی با قابلیت های اتصال اپل کارپلی و اتواندروید اضافه شده که در مدل قبل این خودرو این امکانات دیده نمی شد.

fiat panda 2021(2)

فیات پاندا مدل ۲۰۲۱ به پیشرانه ۱ لیتری هیبرید موسوم به فایِر فِلای مجهز است که خروجی ۷۰ اسب بخار قدرت را دارد. قدرت موتور از طریق جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ ها منتقل می شود و همان طور که از اعداد پیداست با یک خودروی کوچک شهری طرف هستیم و نباید انتظار شتاب و سرعت عجیبی از این خودرو داشته باشیم. اما فیات پاندا ۲۰۲۱ به عنوان یک آفرودر شهری ، یک انتخاب مناسب به نظر می رسد.

 

پیشرانه جدید هیبرید در این خودرو دقیقاً خروجی مشابه به پیشرانه بنزینی مدل قبل را دارد با این تفاوت که در این پیشرانه میزان انتظار CO2 تا ۳۰ درصد کاهش داشته و مصرف سوخت هم بهینه شده است. همچنین این خودرو با پیشرانه تمام بنزینی ، CNG و LPG هم در بازارهای مختلف عرضه می شود.

fiat panda 2021(1)

با توجه به همه گیری گسترده ویروس خطرناک کرونا و افزایش نگرانی ها در مورد تنفس هوای داخل خودرو، برای این خودرو پک مخصوصی قابل سفارش است که شامل دستگاه تصفیه هوا و لامپ UV برای ضدعفونی داخل خودرو می شود.

امسال دهمین سالگرد تولید نسل کنونی فیات پانداست و در این ده سال این خودرو هشت بار پیاپی به عنوان پرفروش ترین خودرو در بازار داخلی ایتالیا شناخته شده است. پس از نظر فروش یکی از مهم ترین خودروهای فیات و البته ایتالیا محسوب می شود. توجه داشته باشید با گذشت ده سال از عرضه این مدل ، می توان گفت فیات پاندا یک خودروی قدیمی محسوب می شود. اما کمپانی با ایجاد تغییرات مثبت و مدرن در هر به روزرسانی توانسته فروش بالای این محصول را همچنان ادامه دهد.

 

 

 

منبع : اسب بخار