عینک جدید اپل محتوای نمایشگر آیفون را به طور خصوصی به کاربر نشان می دهد

عینک

عینک جدید اپل به نام “حریم خصوصی” قادر است محتوای گوشی آیفون را به صورتی جداگانه تنها برای کاربر استفاده کننده نمایش دهد. طوری که افراد بدون عینک امکان دیدن محتوای نمایشگر را ندارند.

 

شرکت اپل روی توسعه یک عینک جدید کار می کند که برای حفظ حریم خصوصی کاربران آیفون توسعه داده شده است و همچنین طرح اختراع آن نیز در اداره ثبت اختراع ایالات متحده ثبت شده است. این موضوع نشان دهنده تلاش اپل برای حفظ حریم خصوصی کاربران نیز خواهد بود. در این طرح عنوان شده که محتوای نمایشگر تنها برای کاربری که در حال استفاده از نمایشگرهای آیفون نشان داده می شود.

 

 عینک حریم خصوصی اپل دارای ویژگی جالب دیگری نیز هست به این صورت که این ویژگی می تواند روی هدست واقعیت ترکیبی (واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)) نیز اضافه شده و فروش این هدست را افزایش دهد. هنگام استفاده از آن دیگر افراد قادر به دیدن محتوای نمایشگر نخواهند بود، زیرا برای دیدن به استفاده از این عینک نیاز است.

 

قابلیت منحصر به فرد این عینک این است که تعامل با گرافیک کالیبراسیون توسط کاربر می تواند باعث محو شدن خروجی گرافیکی ارائه شده شود. برای حفظ حریم خصوصی کاربر با نظر خوده شخص، امکان مشاهده موارد نمایشگر توسط افراد نزدیک وجود ندارد.

 

علاوه بر آن اپل احتمالا روی پروفایل های فیس آیدی نیز تمرکز خواهد کرد. این طرح علاوه بر فناوریهای گفته شده قادر خواهد بود تا جزئیاتی مانند مدل مو، ریش، سبیل، عینک و دیگر مشخصات منحصر به فرد صورت کاربر را تشخیص است.

 

 

 

منبع : تکنا

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.