سیروس گرجستانی بازیگر طنز سینما و تلویزیون درگذشت

سیروس گرجستانی در گذشت

سیروس گرجستانی ، زاده ۱۳۲۳ بندر انزلی بود. گرجستانی فعالیت در تئاتر را در سال ۱۳۴۸ و فعالیت در تلویزیون را در سال ۱۳۵۲ شروع کرد. سیروس گرجستانی بازیگر توانایی بود که در سال‌های اخیر در نقش‌های طنز توانست به خوبی با بینندگان تلویزیون ارتباط برقرار کند. سیروس گرجستانی در ۲۵ سالگی  وارد اداره تئاتر شد و سپس نخستین تئاترش را در (سنگلج) بازی کرد. آن زمان این تئاتر متعلق به حرفه‌ای‌ها بود.
گرجستانی : پس از دو سال که وارد اداره شدم ، نخستین نمایشنامه‌ای که کار کردم (سنگ و سورنا) نام داشت که توسط همسر عباس جوانمرد کارگردانی می‌شد.

 

سیروس گرجستانی بازیگر طنز سینما و تلویزیون کشورمان، امروز در سن ۷۶ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت. محمدرضا شفیعی (تهیه‌کننده) و عباس غزالی (بازیگر) سریال «شاهرگ» در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان این خبر را تایید کردند. بازیگر سریال «متهم گریخت» شب گذشته در بیمارستان بستری شد و امروز بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت. سیروس گرجستانی بازیگر باسابقه و قدیمی سینما و تلویزیون ، در سریال‌های طنز و مجموعه‌های نمایشی مختلفی به ایفای نقش پرداخت.

از جمله سریال‌های شاخص وی می‌توان به «متهم گریخت» و همچنین سریال‌های «زن بابا» و «گاوصندوق» اشاره کرد. این شب‌ها سریال «شاهرگ» با بازی او از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

 

 

منبع :  باشگاه خبرنگاران جوان ، بیتوته

برگشت به بالا