ربات های ۵G شیوع کرونا را کنترل می‌کنند

coronavirus

پزشکان بیمارستانی در شرق استان ژجیانگ چین با استفاده از ربات ۵G، سونوگرافی را برای یک بیمار در ۷۰۰ کیلومتری ووهان، مرکز استان هوبی که منشأ ویروس کرونا بود انجام دادند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، پزشکان بیمارستانی در شرق استان چجیانگ چین با استفاده از ربات ۵G، سونوگرافی را برای یک بیمار در ۷۰۰ کیلومتری ووهان که مشکوک به ویروس کرونا بود، انجام دادند.
ربات‌های نسل پنجم مجهز به LED (اسکن لیزر مادون قرمز) ، رادار موج میلی متر، رادار اولتراسوند، چندین دوربین با کیفیت بالا و ماژول‌های ۵G هستند و از قابلیت تعامل داده‌های قوی تر و واکنش سریع‌تر به اطلاعات برخوردارند.این نخستین باری نبود که از فناوری سونوگرافی از راه دور ۵G برای معالجه بیماران مبتلا به ویروس کرونا در چین استفاده شده است.
ربات ۵G برای نخستین بار دوم ماه فوریه (حدود ۲۲ روز پیش) در یکی از شهرهای کوچک چجیانگ استفاده شد تا شرایط یک بیمار مشکوک به کرونا مورد بررسی قرار بگیرد.

آزمایشگاه نوآوری پزشکی ۵G هوشمند که به طور مشترک توسط بیمارستان مردمی استان چجیانگ ، غول ارتباطی China Telecom و شرکت هواوای تأسیس شده، پشتیبانی فنی برای این فناوری نوین را فراهم کرده است.
چند دقیقه معاینه سونوگرافی قلبی ریوی حداکثر ۲ گیگابایت داده‌های اولتراسونیک با سرعت انتقال بالا و تأخیر کم تولید می‌کند.

ربات‌های هوشمند ۵G cloud که توسط غول‌های مخابراتی China Mobile و سازنده ربات‌های CloudMinds تولید شده‌اند، در استان هوبئی و جاهای دیگر مشغول به کار هستند و خدمات پزشکی از جمله مراقبت از راه دور، آزمایش دمای بدن، ضد عفونی کننده‌های اسپری، تمیز کردن و تحویل دارو را ارائه می‌دهند.

 

منبع : خبرگزاری فارس

برگشت به بالا