حفظ سلامت پا با رعایت این قوانین ساده!

پا

حفظ سلامت پاها و مراقبت از پا برای انجام راحت تر کارها در طول روز برای هر فردی ضروریست. بنابراین با این اصول و قوانین از پاهای خود مراقبت کنید.

قطعاً فردی که یک سبک زندگی با فعالیت زیاد دارد، می داند که مراقبت از پا اهمیت بسیار بالایی دارد، زیرا باعث می شود که در طول روز کارهای خود را راحت تر به انجام برساند اما بعضی از مراقبت ها از پا هستند که بسیاری از ما از آن ها آگاهی نداریم و نمی دانیم که دقیقاً باید چه کار کنیم که در این مقاله این مراقبت ها را به شما معرفی می کنیم.

 

استفاده صحیح از سنگ پا را رعایت کنید

سنگ پا یک گزینه بسیار عالی برای از بین بردن خشکی پوست پا و نرم کردن کف آن است. برای این که این کار را راحت تر انجام دهید، باید پا و سنگ پا را داخل آب قرار دهید. به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید؛ سپس پا را خشک کنید اما سنگ پا همچنان باید خیس باقی بماند و با آن به مدت ۲ الی ۳ دقیقه پا را ماساژ دهید. بعد از انجام این کار سنگ پا را بشویید و روی محل مورد نظر کرم مرطوب کننده بزنید.

 

 

پا

 

 

از کفش راحت استفاده کنید

اگر از کفش هایی استفاده کنید که خیلی تنگ هستند و قسمت جلوی کفش باریک است، به مرور زمان مشکلات استخوانی و غضروفی متعددی روی پای شما ایجاد می شود. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است کفشی بپوشید که در قسمت جلویی پهن بوده و پای شما را آزار نمی دهد.

 

 

پا

 

 

از محافظ شست پا استفاده کنید

اگر پینه پا دارید یا استخوان پای شما بیرون زدگی دارد، می توانید از محافظ شست پا استفاده کنید. این وسیله شکل پای شما را اصلاح می کند و با آن در هنگام پیاده روی کمتر به سختی می افتید.

 

از پوست زانو مراقبت کنید

هایپرپیگمنتیشن یک اتفاق معمول و بدون آسیب است، اما بعضی از افراد حساس هستند و می خواهند که در چنین حالتی پوست تیره زانوی خود را روشن تر کنند. متخصصان پیشنهاد می دهند که از محصولات لایه بردار حاوی آلفا هیدروکسی اسید استفاده کنید که سلول های مرده را از بین می برند و باعث نرم شدن پوست می شوند.

همچنین می توانید از آب آلوورا و زردچوبه برای روشن کردن پوست و کاهش پیگمنتیشن استفاده کنید. البته می توانید با استفاده مداوم ضدآفتاب و مرطوب کننده روزانه کاری کنید که این تیرگی از ابتدا اتفاق نیفتد.

 

 

پا

 

 

برای درمان میخچه حتما به پزشک مراجعه کنید

میخچه های بزرگ حس ناراحتی را در شما ایجاد می کند و دیگر با کرم و مراقبت های خانگی بهبود پیدا نمی کنند. باید اجازه دهید که پزشک خودش میخچه را از پای شما خارج کند، در غیر این صورت در آینده نه چندان دور به مشکل برخواهید خورد.

 

جوراب نخی نپوشید

داخل پای ما تقریباً ۲۵۰۰۰۰ غده عرق وجود دارد. افرادی که زیاد عرق می کنند، نباید از جوراب نخی استفاده کنند. زیرا جوراب نخی باعث جذب رطوبت بیشتر می شود و آن را تبخیر نمی کند. پس اگر در کل روز از جوراب نخی استفاده می کنید، بدانید که کم کم پایتان بوی بد خواهد گرفت و باکتری ها در آنجا سریع تر رشد می کند. بسیار مهم است که از پارچه های حاوی پلی استر استفاده کنید.

 

 

 

منبع : اندیشه معاصر

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.