تاثیر پیاده روی سریع بر کند شدن روند پیری

پیاده روی سریع

نتایج یک مطالعه نشان داده است که پیاده روی سریع روند پیری را برای چندین سال کند می‌کند. پزشکان اغلب به ما توصیه می‌کنند که پیاده روی کنیم، اما “پیاده روی سریع” فواید بیشتری برای افزایش طول عمر افراد خواهد داشت.

 

این همان چیزی است که توسط یک مطالعه تازه در انگلیس تأیید شده است. تحقیقات نشان می‌دهد که پیاده روی ورزشی روند پیری را به تاخیر می‌اندازد. این مطالعه برای رسیدن به این نتیجه بر یک نمونه بزرگ که شامل داده‌های ژنتیکی ۴۰۵۹۸۱ شهروند انگلیسی بود، تکیه کرده است.

 

این مطالعه نشان داد که پیاده روی سریع به یک مرد ۵۶ ساله اجازه می‌دهد تا شریان‌های یک مرد ۴۰ ساله را داشته باشد. دانشمندان مفهوم این ورزش را با سرعت حدود ۶ کیلومتر در ساعت تخمین می‌زنند. نویسندگان این مطالعه گفته‌اند که استفاده از داده‌های ژنتیکی شرکت کنندگان نشان می‌دهد که پیاده روی سریع منجر به زندگی بیولوژیکی جوان‌تر می‌شود.

 

از نظر عملی، محققان پیشنهاد کرده اند که پیاده روی ورزشی را برای رسیدن به محل کار یا در طول رفت و آمد روزانه انجام دهید. در سال ۲۰۱۹، این تیم انگلیسی گزارش داد که پیاده‌روی تند «تنها برای ده دقیقه در روز، در مقایسه با افرادی که به‌طور معمول یا آهسته راه می‌روند، تا ۲۰ سال طول عمر را افزایش می‌دهد».

 

محققان توضیح دادند که ترجیحاً از سنین پایین زندگی ورزشی را در پیش بگیریم، اما تاکید کردند که هر چقدر هم که پیر شویم، هیچ وقت برای شروع ورزش و راه رفتن سریع دیر نیست.

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.