ارسال کتب خریداری شده در طرح خرید کتاب آغاز شد

خرید کتاب

سرپرست اداره کل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌ها، از آغاز ارسال حدود ۱۸ هزار عنوان و بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب، در طرح خرید کتاب خبر داد.

 

جواد اسدی، سرپرست اداره کل تأمین منابع نهاد، از آغاز ارسال حدود ۱۸ هزار عنوان و بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب، در طرح خرید متمرکز کتاب با مشارکت مالی استان‌ها به کتابخانه‌های عمومی خبر داد و گفت:

این منابع به انتخاب مسئولین و کتابداران ۱۳۳۱ کتابخانه از میان فهرست تازه‌های نشر خانه کتاب و فهرست‌های اداره کل منابع، انتخاب و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۴ میلیارد ریال از حدود ۲۴۰۰ ناشر خصوصی و دولتی خریداری شده و در حال ارسال به کتابخانه‌ها است.

 

سرپرست اداره کل تامین منابع نهاد ادامه داد:

بیشترین موضوع در کتاب‌های انتخاب شده علوم کاربردی، علوم اجتماعی، فلسفه و روانشناسی، کودک، قصه و رمان و نوجوان است و بیشترین استفاده کننده این منابع، گروه سنی بزرگسال هستند.

 

اسدی افزود:

زمینه سازی برای خوب خواندنِ کتاب و کتابِ خوب خواندن، اصلی‌ترین و تخصصی‌ترین وظیفه کتابداران نهاد است که ما آن را با عنوان «ترویج کتابخوانی» می‌شناسیم. به همین دلیل انتظار داریم کار مهم و حساس ترویج کتابخوانی به همت کتابداران و پس از دریافت این منابع، گسترده‌تر و خلاقانه‌تر از پیش انجام شود.

 

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.